خودرو آنلاین

-

درد و خونریزی لثه می تواند نشانه های بدی برای بدن باشند از این رو دقت لازم را در مورد آن داشته باشید و به طور کلی همیشه دندان ها را جدی بگیرید.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، دندان های ما همیشه رازهای خاصی داشته اند که شاید در مورد آن ها چیز زیادی نمی دانیم. دندان می تواند بیماری های خود و یا بیماری های دیگر بدن را به راحتی به شما بگوید. تنها باید با نشانه های مهم آن آشنا باشید تا مبادا با نادیده گرفتن آنها دچار مشکلات بزرگتر شوید.

** دردهای ناگهانی دندان را جدی بگیرید چرا که می توانند نشانه هایی از حفره یا باکتری های خطرناک در دهان باشند. دردهای تیز و ناگهانی در هنگام خوردن غذا می تواند نشانه وجود باکتری هایی باشد که شکر غذاها را گرفته و تبدیل به اسید می کنند تا دندان شما سوراخ شود. در مواجه با این مشکلات سریعا به پزشک مراجعه کنید.

** اگر به طور ناگهان دندان های شما ترک خورده یا لق می شوند نیازی به دندانپزشک ندارید بلکه باید ابتدا کمی به سلامت دندان هایتان توجه کنید سپس سریعا به یک پزشک فک مراجعه کنید. این موارد می تواند نشانه ای از بیماری های فک باشد که استخوان های اطراف دندان را تضعیف می کند.

** خونریزی بدون پیش زمینه نیز می تواند نشانه ای از بیماری های هورمونی باشد در این موارد باکتری های خاصی در حال رشد در بدن شما هستند که می توانید با رعایت بهداشت دندان آن را از بین ببرید ولی اگر خونریزی برای مدت بیش از دو روز به طول انجامید به پزشک مراجعه نمایید.

** اگر در داخل دهان سوزش های شدید حس می کنید یا دهان شما درد می کند ممکن است به میزان زیاد از خوراکی های اسیدی استفاده کرده باشید که البته پس از یکی دوروز خوب خواهد شد ولی اگر این دردها بیش از دو روز به طول انجامید سریعا به پزشکمراجعه کنید چرا که کمبود ویتامینA در بدن شما بیداد می کند.

** درد و خونریزی لثه می تواند نشانه های بدی برای بدن باشند از این رو دقت لازم را در مورد آن داشته باشید. خونریزی های لثه می تواند از بیماری های قلبی یا بیماری های دهان دندانی خبر دهد که می توانید با استفاده از این نشانه ها آن ها را کشف کزده و سریعا درمان کنید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:51 | نویسنده : سینا |
بعد از اتمام یك ارتباط رمانتیك و نزدیك، همه آدم ها احساس قربانی شدن دارند و حتی یك لحظه هم به این فكر نمی كنند كه ممكن است خودشان مقصر اصلی از هم پاشیدگی ارتباط شان باشند. هرچند زنان در مقایسه با مردان بیشتر سراغ كتاب های مربوط به روانشناسی روابط می روند اما این زنان هستند كه دو برابر مردان به جدایی فكر می كنند.
بیشترین شكایت زنان این است كه مردان از حل مشكلات زناشویی طفره می روند و در مقابل مردان ساكت و آرام همه چیز را تحمل می كنند و خودشان را قربانی یك ارتباط ناموفق می دانند اما بالاخره در جایی و در لحظه ای خاص این مردان هستند كه كاملا غیرمنتطره دست های شان را به نشانه تسلیم بالا می آورند و تصمیم به جدایی می گیرند. اما شاید اگر پیش از آن می دانستند باید چه کسی را برای ازدواج انتخاب کنند و مهم تر از آن خودشان باید چه ویژگی هایی داشته باشند، کارشان به این جدایی و سردی نمی کشید.مردی که زن ها می پسندند
1- زنان به دنبال توجه مردان هستند و دوست دارند مركز توجه شریك شان قرار بگیرند. بی توجهی حتی بیشتر از كتك و آزار و اذیت های فیزیكی می تواند زن را نسبت به مرد سرد كند.
2- بیشترین شكایت زنان در مورد مردان، روی این موضوع است كه چرا مردان در تصمیم گیری های شان نظر و دیدگاه آن ها را نمی پرسند. مردانی كه نسبت به كارهای شریك شان بی تفاوت هستند و در كارهای مورد علاقه شان، مشوق خوبی نیستند، به تدریج باعث دوری و سردی روابط می شوند.
3- زنان، مردانی كه خیلی تودار هستند را نمی پسندند و در عوض دوست دارند شریك شان در مورد احساسات و باورهایش با آن ها صحبت كند. آ ن ها از مردان مرموز بیزار هستند.
4- مردانی كه عادت به معذرت خواهی ندارند باعث آزار شریك شان می شوند و این موضوع در درازمدت باعث جدایی ارتباط خواهد شد.
5- زنانی كه محبت و توجه كافی را از سمت شریك شان دریافت كنند می توانند سخت ترین شرایط را هم تحمل كنند و این همان اصل مهمی است كه مردان باید به آن عمل كنند.
6- زنان نیاز به مردی دارند که بتوانند روی او حساب کنند، کارها را به او بسپارند و پیش از آن که از او خواهشی کنند، مرد متوجه نیازشان باشد. در واقع مردی می خواهند که شاخک های تیزی داشته باشد و نیازهای آنها را تشخیص داده و به موقع به کمک شان بیاید و قهرمان زندگی شان باشد.
7- مردی که ناامید است، هنوز درگیر حل و فصل فلسفه های زندگی است، از زمین و زمان شکایت دارد و نتوانسته خودش را پیدا کند، به هیچ عنوان مردی نیست که یک زن بتواند برای زندگی روی او حساب کند. مردی مورد توجه زن ها است که شاد و امیدوار باشد، قدرتمندانه به پیش برود و مهم تر از آن خود و توانایی هایش را شناخته باشد.
8- برای زنان، مردی که خانواده را در اولویت های چندم زندگی اش قرار می دهد، مردی غیرقابل تحمل است. زن ها نیازمند مردی هستند که قبل از هر تصمیمی منافع خانواده را در نظر بگیرد و عاشق زن و بچه باشد.

زنانی كه هرگز از وضعیت چهره و اندام خود راضی نیستند نمی توانند مورد علاقه مردان قرار بگیرند. آن دسته از زنانی كه مدام از وضعیت خود برای شریك شان ابراز ناراحتی و نارضایتی می كنند با سرعت مردان را از خود فراری می دهند

زنی که مردها می پسندند
1- بسیاری از مردها معتقدند، زنان تنها برای شكایت آفریده شده اند. حالا چه شكایت و انتقاد شما درست و بجا باشد و چه نباشد، سرزنش كردن زنان حتی می تواند بهترین و رمانتیك ترین ارتباط ها را هم از هم بپاشد. مردان دوست ندارند مورد انتقاد قرار بگیرند و از زنانی كه می خواهند آن ها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهند بیزارند، حتی اگر عاشق شریكشان باشند.
2- مردان به دنبال زنانی هستند كه آن ها را همان جوری كه هستند بپذیرند. اگر در یك ارتباط موفق و پرسوزوگداز عاشقانه هستید و عادت به غرزدن و انتقاداز شریك تان را دارید، به زودی شاهد فرار همسرتان خواهید بود. بهتر است تا دیر نشده یاد بگیرید كه شریك تان را همان طور كه هست دوست داشته باشید.
3- مردان از گریه كردن زنان بیزارند، به خصوص زنانی كه حتی در ساده ترین و كوچك ترین بحث ها اشك شان در می آید نمی توانند در دراز مدت مورد علاقه و توجه یك مرد قرار بگیرند.
4- مردان عاشق زنان منطقی هستند و این همان ویژگی است كه دوست دارند همسرشان آن را داشته باشد. زنانی كه می خواهند مردان را تحت كنترل خود در بیاورند نمی توانند ارتباط پایداری را داشته باشند.
5- موضوع مهم دیگر بحث آزادی مردان است. بعضی از مردان آنقدر در ارتباط های شان توسط شریك شان محدود می شوند كه حتی نمی توانند با دوستان و همكاران خود فضایی برای صحبت و ارتباط داشته باشند و این اتفاق زنگ خطری است كه باید جدی گرفت. مردان نیاز به فضا دارند و اگر این فضا را از آن ها سلب كنید دیر یا زود آن ها شما را ترك خواهند كرد.
6- زنانی كه هرگز از وضعیت چهره و اندام خود راضی نیستند نمی توانند مورد علاقه مردان قرار بگیرند. آن دسته از زنانی كه مدام از وضعیت خود برای شریك شان ابراز ناراحتی و نارضایتی می كنند با سرعت مردان را از خود فراری می دهند.
7- مردان به دنبال زنان شاد و قوی هستند و اگر شریك زندگی شان اعتماد به نفس كافی نداشته باشد، به سرعت از او بیزار می شوند و یك ارتباط، هرچند رمانتیك و نزدیك را ترك خواهند كرد
.8- استقلال داشتن و روی پای خود ایستادن، ویژگی خیلی خوبی است اما اگر یك خانم هستی یادت باشد خیلی این خصوصیتت را به رخ شریكت نكشی. مردان از زنانی كه تمام كارهای شان را بدون كمك همسرشان انجام می دهند فراری هستند، آن ها دل شان می خواهد كه زنان روی قدرت و حمایت آن ها حساب كنند و در واقع تكیه گاه شما باشند.
9- به همان اندازه ای كه زنان بسیار مستقل می توانند مردان را از خود دور كنند، زنان خیلی محتاج و كسانی كه حتی برای خرید خمیر دندان به كمك شریك شان نیازمندند، مورد تنفر و بیزاری مردان قرار می گیرند. شاید برای تان غیرمنطقی به نظر برسد اما این تصمیم شماست كه بین یك ارتباط پایدار و ناپایدار یك كدام را انتخاب كنید.


:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:46 | نویسنده : سینا |
توضیح: عمو سام کلمه ی غیر رسمی ای برای اشاره به آمریکا است. Uncle sam : United States
آمریکا کجاست؟
کشوری با مساحت زیاد، تقریبا شش برابر مساحت ایران، که در شمال در مجاورت کانادا، در جنوب با مکزیک، در غرب با اقیانوس آرام و در شرق با اقیانوس اطلس مجاور است.
چقدر جمعیت داره؟
بیش از 301 میلیون نفر
پایتخت؟
این سوال رو فکر کنم همه جوابشو بدونن اما بخاطر اینکه کسی یک دفعه نگه توکیو بذارید بگم: واشنگتن دی سی
آب و هواش چطوره؟
عمدتا معتدل، در فلوریدا و هاوایی دارای آب و هوای استوایی، شاید شبیه اهواز خودمون یا دبی! در آلاسکا قطبی، در دشت های بزرگ غرب میسی سیپی تقریبا نیمه بیابانی، و در گریت بیسین در جنوب غرب آمریکا کاملا بیابانی.
کیا اونجا زندگی میکنن؟
81.7 درصد سفید پوست، 12.9 درصد سیاه پوست، 4.9 درصد آسیایی، بومی های آلاسکا 1 درصد، بومی های هاوایی و ساکنین جزایر اقیانوس آرام 0.2 درصد.
به چه زبانی حرف میزنن؟
آمریکا زبان رسمی ای ندارد. اما بیش از 82 درصد جمعیت آمریکا انگلیسی صحبت میکنند که به این نوع انگلیسی، انگلیسی آمریکایی گفته میشود. انگلیسی کانادایی و آمریکایی با همدیگر انگلیسی آمریکای شمالی را میسازند. اسپانیولی دومین زبان رایج در آمریکاست که بیش از 30 میلیون نفر یعنی حدود 12 درصد جمعیت کشور به این زبان صحبت میکنند.
تنوع جمعیتیش چطوره؟
آمریکا سرزمین مهاجرین است و به همین دلیل در معنای واقعی کلمه کشوری است متشکل از آدمهایی از سراسر این کره خاکی. نه تنها خارجی هایی از هر جای دنیا آنجا به چشم می خورند بلکه نژاد خود آمریکاییها نیز عمدتا به ایرلند، آلمان، ایتالیا، و اسکاتلند برمیگردد.
حالا چجور آدمهایی هستن؟
بسیار غیر رسمی و دوستانه و خودمونی. تا آنجا که غریبه هایی که به آمریکا سفر میکنند معمولا از این حالت سورپریز میشوند. آمریکاییها رک حرفشان را میزنند (چیزیکه در ایران کاملا برعکسه!!)، منتظر معرفی شدن نمی ایستند و اگر با آنها در یک صف باشی راحت با تو حرف میزنند ( البته اگه انگلیسی بلد باشی!).
وقت شناسن؟
شدیدا. ضرب المثل معروف آمریکایی اینه " زمان پوله". یعنی هم خوب ذخیره اش میکنن و هم درست صرفش میکنن. درست مثل پول باش رفتار میکنن.آمریکاییها ویژگیهای شخصیتی افراد را با نحوه ی استفاده ی آنها از زمان مرتبط میدانند و مثلا از دید یک آمریکایی کسی که وقت شناس و خوش قول باشد آدم خوبی هم هست و میتوان روی او حساب کرد. حالا اگه آدم خوش قولی نیستی و ادمها رو میکاری تا علف زیر پاشون سبز بشه همین جا بمون! و اگه کلاهت هم اونجا افتاد نرو سراغش!

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:42 | نویسنده : سینا |


لیمو تازه یکی دیگر از ادکلن های طبیعی بسیار عالی برای بدن است که می‎تواند تمامی باکتریهای روی سطح پوست را از بین ببرد. در صورتی که لیمو تازه در اختیار نداشتید از آبلیمو نیز می‎توانید استفاده کنید.

بوی بدن یکی از مواردی است که وجودش باعث شرمندگی است و همیشه به دنبال آن هستیم تا با ادکلن و عطرهای مختلف آن را به نوعی بپوشانیم تا دیگران متوجه نشوند اما بازهم گاهی اوقات به سراغ ما می آیند و نمی توان جلوی آن را گرفت.
بسیاری از محققان تا به حال مطالعات زیادی روی عطرهای مختلف داشته‎اند و در پی آنها متوجه شده‎اند که عطرهای مختلف باعث بروز بیماری‎های پوستی و حتی تنفسی می‎شوند و استفاده از آن ها هیچگاه توصیه نمی‎شود.

در پی این تحقیقات آنها همچنین مواد طبیعی و معدنی خاصی را پیدا کرده‎اند که می‎توانند نقش عطرها را ایفا کنند. این مواد در حالی که بوی بدن را از بین می‎برند برای دیگر بخشهای بدن نیز کاملا مفید هستند.
گوشت سفید :
تحقیقات نشان می دهد که یکی از مهمترین عوامل به وجود آمدن بوی بدن خوردن گوشت قرمز است که به علت نبود فیبر باعث بد بو شدن عرق می شود. همچنین دقت داشته باشید که گوشتهای فرآوری شده نیز باعث به وجود آمدن بوی بد می‎شود. گوشت ماهی و مرغ می‎توانند گزینه مناسبی برای شما باشند که دوست دارید بدنی خوشبو داشته باشید.
منیزیم :
در میان مواد معدنی منیزیم و روی بهترین عطرهای طبیعی هستند که می‎توانید مصرف کنید. برای آنکه بدنی خوشبو داشته باشید بهتر است از اسفناج و یا کلم بروکلی استفاده کنید. این سبزیها سرشار از منیزیم و روی هستند و نه تنها برای قسمتهای مختلف بدن شما مفیدند بلکه می‎توانند بوی بد بدن را نیز از بین ببرند.
لیمو :
لیمو تازه یکی دیگر از بوگیرهای بسیار عالی برای بدن است که می‎تواند تمامی باکتریهای روی سطح پوست را از بین ببرد. در صورتی که لیمو تازه در اختیار نداشتید از آبلیمو نیز می‎توانید استفاده کنید. خوردن آبلیمو یا شستن بدن به کمک آن از جمله بهترین راهکارهای خوشبو کردن بدن است.
چای :
یک نوشیدنی که روزانه از آن مصرف می‎کنید ولی شاید از مهمترین کاربرد آن مطلع نباشید چای است. این نوشیدنی می‎تواند بسیاری از عوامل بوی بد را در داخل بدن از بین ببرد. چای سبز و سیاه بهترین گزینه‎هایی هستند که می‎توانید برای اینکار از آن ها استفاده کنید.
آب :
در انتها به بهترین عطر دنیا اشاره می‎کنیم که همیشه در اختیار ما هست اما به آن بی‎توجه هستیم و آن هم آب نام دارد. نوشیدن آب به میزان هفت لیوان در طول روز کار سخت و یا غیر ممکنی نیست و باید آن را رعایت کنید. آب باعث می‎شود تا بیشتر عرق کنید و دیگر باکتری‎ها روی سطح پوست باقی نمی‎مانند.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:37 | نویسنده : سینا |

دفعه بعدی که در یخچال را باز می کنید تا گوجه فرنگی یا دسته ای از کاهو بردارید شاید دوست داشته باشید آنها را دوباره تمیز بشویید. یافته های جدید محققان اعلام می کند، کشوی سبزیجات در یخچال محل مناسبی برای تجمع باکتری ها و میکروب ها است.

در این قسمت اصولا مواد شسته شده و نشده در کنار هم نگهداری می شوند. بیشتر مردم تصور می کنند سبزیجات داخل یخچال از مشکلات آلودگی دور هستند. اما کارشناسان توصیه می کنند کشوی سبزیجات را هر چند وقت یکبار با آب داغ و مایع شوینده تمیز بشویید حتی اگر لازم است از ترکیب جوش شیرین برای ضدعفونی کردن آن استفاده کنید.پس از تحقیقات سال 2011 که مشخص شد آشپزخانه آلوده ترین مکان خانه است، محققان وسایل موجود در آشپزخانه را مورد بررسی قرار دادند تا متوجه شوند کدام بخش آشپزخانه از همه آلوده تر و خطرناک تر است. در این تحقیق 20 خانواده از بخش جنوب شرقی میشیگان شرکت داشتند.

محققان امید داشتند با بررسی عادت های تمیزکاری این افراد دلیل اصلی بروز بیماری های حاصل از غذا و مواد خوراکی را کشف کنند. به همین منظور، به دنبال باکتری هایی همچون E.coli، سالمونلا، لیستریا، کپک و قارچ بودند.

مرکز کنترل بیماری های آمریکا تخمین زده است سالانه حدود 48 میلیون نفر از مردم در اثر بیماری های حاصل از مواد خوراکی بیمار و 3 هزار نفر از آنها جان خود را از دست می دهند. کودکان و آنهایی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در خطر این بیماری ها قرار دارند.بیشتر خانواده ها تصور می کردند شاید مایکروویو آلوده ترین بخش آشپزخانه باشد اما از آنجا که این دستگاه سطح صافی دارد، باکتری ها چندان تمایلی به رشد در آن ندارند.

اما واشر بلندر یا مخلوط کن نیز بسیار آلوده است زیرا خیلی ها آن را پس از هر بار استفاده جدا نمی کنند تا تمیز بشویند و وسیله ای است که به طور مدام در خانه استفاده می شود.

آیا تصور می کنید در بازکن به شستوشو نیاز ندارد؟ پس بهتر است دوباره فکر کنید. این وسیله نیز یکی از آلوده ترین مکان های آشپزخانه است. بیشتر مردم پس از باز کردن در قوطی ها، آن را داخل کشو می اندازند. اما باید از این به بعد، پس از هر بار استفاده آن را تمیز بشویید و خشک کنید.

قلم مو یا قاشقک پهن کننده مواد نیز متهم بعدی است. محققان مشخص کرده اند بسیاری از مردم این وسیله را پس از استفاده نمی شویند.

با این مطلب قصد ترساندن شما را نداشتیم فقط می خواستیم بیشتر مراقب مسایل پاکیزگی باشید تا خدایی نکرده بیمار نشوید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:32 | نویسنده : سینا |

هدف ما این است که وزن به دست آمده را ثابت نگه داریم. این کار به هیچ وجه آسان نیست و کاری طولانی و زمان بر است.کم کردن وزن کار سختی است اما ثابت نگه داشتن وزنی که بعد از یک رژیم سخت به دست آمده، به مراتب دشوارتر است.به افرادی که اضافه وزن دارند یا بیش از حد چاق هستند، توصیه می شود که حداقل 5 تا 10% از وزن شان را برای به دست آوردن سلامتی کم کنند، البته این افراد حتماً باید دقت داشته باشند که فوراً وزن کم شده شان برنگردد. در این مطلب چند توصیۀ اساسی برای کمک در مسیر تثبیت وزن ارائه می شود.

فعالیت جسمی برای حفظ تناسب اندام شما ضروری است.

هدف ما این است که وزن به دست آمده را ثابت نگه داریم. این کار به هیچ وجه آسان نیست و کاری طولانی و زمان بر است. در واقع، اصلاح روش زندگی کار امروز و فردا نیست. این کار نیازمند برطرف کردن خطاها و ایجاد تغییرات به مرور زمان است. این هزینۀ ثابت نگه داشتن وزن است.

هدف، ایجاد تعادل بین مصرف انرژی (فعالیت های جسمانی) و انرژی وارد شده به بدن (تغذیه) است. بیشتر اوقات فعالیت جسمی کافی نیست، و مقدار مواد غذایی وارد شده به بدن اضافه می آید. بنابراین باید عادات مان را معکوس کنیم.

بدون انجام فعالیت های جسمی و سوزاندن انرژی، خیلی محال است که بتوان وزن را ثابت نگه داشت. در عوض، صرفاً یک برنامه ورزشی هم کافی نیست، مهم است که این فعالیت به طور منظم انجام شود. مانند، نیم ساعت پیاده روی، ژیمناستیک یا دوچرخه سواری با سرعت متعادل (که می توان در آپارتمان هم انجام داد)، به شرطی که هر روز انجام شوند، می توانند مفید باشند.

باید بدانید که هرچه بیشتر تحرک داشته باشید، در ثابت نگه داشتن وزن موفق تر خواهید بود: ورزش کمک می کند تا تعادل انرژی در بدن برقرار شود، فعالیت های قلبی و ریوی بهبود یابد و احتمال ابتلا به افسردگی، دلسردی، فرسودگی و پیری را کاهش می دهد.

* مقدار وعده های غذایی تان را کم کنید، بهتر است از بشقاب های کوچک استفاده کنید، این بشقاب ها باعث می شوند که احساس کنید غذای بیشتری خورده اید.

*هر روز 5 واحد میوه و سبزی بخورید.

*حتماً هر روز 3 وعده غذا بخورید، البته شام تان باید سبک باشد.

*میزان کالری دریافتی تان را با حذف حداکثری چربی ها و الکل کم کنید. این دو، یعنی چربی ها و الکل، نه تنها کالری بسیار بالایی دارند، بلکه باعث افزایش اشتها می شوند.

*کربوهیدرات های کامل را که در فیبرها به مقدار زیادی وجود دارند، جزء الویت های تان قرار دهید.

*در محل کار و یا جشن ها، نباید از غذا خوردن صرف نظر کنید، اما باید با دقت در انتخاب غذا و کاهش مقدار آن، میزان کالری دریافتی تان را مدیریت کنید. (به این منظور، برای پیش غذا مواد خام و برای دسر میوه بخورید، ضمناً از خوردن چیپس غوطه ور در سس هم خودداری کنید) هرگونه زیاده روی، باعث افزایش وزن در طول هفته خواهد شد.

*علت های ریزه خواری تان را تحلیل کنید و از بین ببریدشان.

*ثابت نگه داشتن وزن، مختص چند روز و چند هفته نیست، بلکه تمام طول یک زندگی طولانی و سالم را در بر می گیرد. به همین علت، باید سبک زندگی تان را به آهستگی با عملکرد و ویژگی های طبیعی بدن مطابقت دهید. غیر از این باشد، تثبیت وزن در تمام طول زندگی غیرممکن است زیرا این راه پر از محرومیت است که این محرومیت ناگزیر باعث دلسردی و بدگمانی نسبت به خود می شود.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:27 | نویسنده : سینا |

«چند روزی است خیلی حالم گرفته و هوای دلم سخت بارانی است، طوری که با کوچک ترین حرفی از طرف همسرم به شدت ناراحت می شوم. در محیط کارم هم که نگو، با هیچ کس سر سازگاری ندارم و با کوچک ترین حرفی از کوره در می روم. یکی از همکارانم که بیشتر با من صمیمی است می گوید این روزها خیلی تغییر کرده ای. کم کم باورم شده که یک جای کارم ایراد پیدا کرده است.»

آیا دارویی وجود دارد که این گونه افراد را شاد کند یا نه؟

ما نیز سراغ دکتر فربد فدایی، مدیر گروه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بهزیستی و توان بخشی رفتیم و در همین خصوص با ایشان گفتگو کردیم.

مردی شاد

جناب دکتر،به راستی دارویی برای شادی وجود دارد؟

سوال جالبی است. بسیاری از افراد در مطب نیز این سئوال را از ما می پرسند. به طور مثال می گویند: چه کنیم تا شاد باشیم؟ برخی نیز می پرسند: آقای دکتر آیا دارویی هست که برای ما بنویسید تا شاد و بی خیال شویم؟

پاسخ من به گروه دوم آسان تر است. ما روان پزشکان دارویی که کسی را شاد کند نداریم. ما داروهایی داریم که می تواند افسردگی را برطرف کند، اضطراب را رفع کند و توهم و هذیان را درمان کند، اما شاد بودن موضوع دیگری است. شاد بودن از نظر ما به زندگی مربوط می شود. اگر به جای نداشته ها بر داشته هایمان تمرکز کنیم، شاد می شویم. اگر به جای تمرکز بر آنچه نیستیم، بر آنچه هستیم متمرکز شویم، شاد خواهیم بود.

خیلی اوقات، فردی که با بیماری سختی روبه رو است در جلسه اول به ما می گوید: آقای دکتر، اگر از این بیماری خلاص شوم، خوشحال تر از من در جهان نخواهد بود.

با این همه بسیاری اوقات بیمار بهبود می یابد و واقعا خوشحال می شود، اما پس از مدتی بهبودی خود را فراموش می کند و سالم بودن دیگر او را خوشحال نمی کند.

آیا نمی توان از بیمار نبودن و رفع کسالت برای مدت طولانی تری خوشحال بود؟ آیا آنچه که داریم و به نظر ما کاملا بدیهی می رسد، نمی تواند موجب سپاس ما از خداوند و شادی ما شود؟

به نظر شما دلایل بروز خلق گرفته چیست؟

علت شاد نبودن بسیاری از ما این است که نگرشی نادرست به جهان داریم. خود را هنوز مانند دوران شیرخوارگی و کودکی، مرکز و محور جهان می دانیم و همان طور که در آن دوران، مادر همه نیازهای ما را برمی آورد، هنوز می خواهیم هر چه طلب کردیم توسط دیگری برایمان مهیا شود.

از اینکه باید به مدرسه برویم غصه می خوریم. از اینکه باید کار کنیم رنج می بریم. از اینکه باید قبض آب و برق را بپردازیم، به دنبال خرید و تعمیر وسایل خانه برویم، به دید و بازدید برویم، در ترافیک گیر کنیم و ... احساس غم و اندوه می کنیم و فکر می کنیم خوشبخت نیستیم.

مردی آرام

احساس خوشبختی یکی از مهم ترین اصول بهداشت روانی است. چرا برخی نمی توانند چنین احساسی داشته باشند؟

این موضوع حکایت از باقی ماندن در دوران خودمحوری و خودشیفتگی دوران شیرخوارگی دارد. زمانی که کودک شیرخوار چیزی می خواهد، مادر بی درنگ برای او مهیا می کند و اگر خدمت مادر سریع انجام نشود، کودک شروع به داد و فریاد یا گریستن می کند. گویا ما بزرگ ترها هنوز خیلی از این وضع فاصله نگرفته ایم. می خواهیم خواسته هایمان فورا توسط دیگران برآورده شود. در غیر این صورت داد و فریاد و تهدید یا گریه و پا به زمین کوبیدن را به عنوان اعتراض به کار می بریم!

در ذهن ما، مادری که فورا خواسته هایمان را باید بر می آورد، تبدیل به آموزگار، دبیر، رییس، همسر، شهردار، وزیر، رییس دولت و... می شود. همان گونه که در کودکی بی آنکه کوششی کنیم مادر کارهایمان را انجام می داد، در نوجوانی و بزرگسالی هم منتظریم آموزگار به ما درس را بیاموزد (بی آنکه خود درس بخوانیم!)، رییس حقوقمان را اضافه می کند (بی آنکه کار اضافه کرده باشیم)، همسرمان حرف ما را بپذیرد (بی آنکه ما تاکنون حرف او را پذیرفته باشیم)، کشورمان برای ما همه کار انجام دهد (بی آنکه ما کاری برای کشورمان کرده باشیم) و خداوند خواسته هایمان را اجابت کند (بی آنکه ما کاری شایسته انجام داده باشیم.)

چه توصیه ای برای افرادی که از دشواری زندگی می نالند دارید؟

دو دانش آموز تنبل با هم صحبت می کردند. اولی گفت می خواهم دستگاهی اختراع کنم که وقتی دکمه آن را فشار دهم همه تکالیف مدرسه را انجام دهد. دومی گفت من هم می خواهم دستگاهی اختراع کنم که دکمه دستگاه اول را فشار دهد! و این حکایت برخی افراد ناشاد است که از دشواری زندگی شکایت دارند.

شادمانی نتیجه ی انتخاب هدفی مناسب و خوب، برنامه ریزی برای رسیدن به آن هدف و تلاش در جهت اجرای آن برنامه است. شادی آسان به دست نمی آید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:23 | نویسنده : سینا |

شاید تعجب کنید که می توانید به راحتی شامپویی را در منزل برای موهایتان تهیه کنید که بدون هیچ آسیبی موهایتان را به درخشندگی و سلامت برساند... اگر استفاده از انواع شامپوها شما را به نتیجه ی دلخواهتان نرسانده و...شاید تعجب کنید که می توانید به راحتی شامپویی را در منزل برای موهایتان تهیه کنید که بدون هیچ آسیبی موهایتان را به درخشندگی و سلامت برساند...
اگر استفاده از انواع شامپوها شما را به نتیجه ی دلخواهتان نرسانده و ازامتحان انواع شامپوها بر روی موها خسته شده اید یکبار روش خانگی آن را امتحان کنید.
تعجب نکنید که می توانید به راحتی شامپویی را در منزل برای موهایتان تهیه کنید که بدون هیچ آسیبی موهایتان را به درخشندگی و سلامت برساند.

برای تهیه این شامپوی خانگی کافی است یک مشت گیاه غاسول صابونی که در عطاریها یافت می شود تهیه کنید. یک لیتر آب داغ کنید و روی گیاه بریزید .در ظرف را بپوشانید و بگذاریدبه مدت 15 دقیقه دم بکشد، محلول را از صافی رد کنیدو داخل شیشه در دار بریزید. موقع استحمام از این شامپو همانند شامپوهای دیگر استفاده کنید.

اگر دوست دارید موهایتان براق و درخشنده شود بهتر است از دم کرده گل گندم یا گیاه اسطوخودوس استفاده کنید.به این ترتیب که سه قاشق سوپخوری از این گیاه را با یک لیتر آب دم کنید و موهایتان را با آن آب بکشید، یک قاشق سرکه سیب نیز به موها درخشندگی فوق العاده ای می بخشد.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:18 | نویسنده : سینا |

اسرار طول عمر ژاپنیها چیست؟
سلامت نیوز: اما داشتن عمری طولانی وسوسهای است که افراد زیادی را به فکر واداشته تا با دانستن اسرار طول عمر ژاپنیها و الگوبرداری از آن، چندسالی به عمرشان بیفزایند. اگر زندگی بر وفق مرادتان است و مایل نیستید به این زودیها تمام شود، از همین فردا سعی کنید با توجه به رموز زیر رژیم غذایی سالمتر و در نتیجه عمر طولانیتری داشته باشید.

● راز اول


خوردن ماهی به جای گوشت قرمز اولین رمز طول عمر ژاپنیهاست که به کاهش خطر حملات قلبی منجر میشود. ماهی یکی از اجزای اصلی اغلب غذاهای ژاپنی برای تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است. گوشت قرمز قیمت بالاتری دارد و معمولاً به مقدار کمی مصرف میشود.

ضمن اینکه ماهی غذای سالمتری است و هرچه تازهتر باشد فواید بیشتری دارد. ماهیها در ژاپن خام مصرف نمی شوند و روشهای آمادهسازی متعددی از جمله کبابی کردن، پختن، سرخ کردن، پوره و ... برای مصرف آنها وجود دارد. همچنین زنان ژاپنی معتقدند که پوست ماهی باعث بروز زیبایی طبیعی پوستشان شده و رنگ چهره را باز میکند.

● راز دوم


استفاده از سویا در رژیم غذایی دومین راز طول عمر ژاپنیهاست. فرآوردههای سویا به کاهش بیماریهای قلبی و پایین آوردن فشار خون کمک میکنند و یک منبع عالی پروتئین محسوب میشوند.

توفو (یک نوع غذای ژاپنی که با سویا تهیه میشود) و سایر فرآوردههای سویا از اجزای اصلی رژیم غذایی ژاپنیها هستند. بررسیهای انجامشده نشان میدهد که چربیهای اشباع شده موجود در گوشت و لبنیات باعث افزایش کلسترول خون میشود.

اما غذاهای مشتقشده از گیاهانی چون سویا اثر معکوسی نسبت به مصرف گوشت و فرآوردههای لبنی دارند و برای سلامتی بسیار مفیدند. دانههای سویا میزان پروتئین کافی و مورد نیاز بدن را بدون داشتن چربی اشباعشده و کلسترول موجود در گوشت، تأمین میکند.

ضمن اینکه فاقد چربی زیاد موجود در فرآوردههای لبنی است. سس سویا، توفو و ناتو (دانههای سویای مخلوط شده با تخممرغ خام که با برنج خورده میشود) نمونههایی از غذاهای تهیه شده با سویا هستند که هر روز توسط مردم ژاپن مصرف میشوند.


● راز سوم


مصرف آرد گندم و آرد غلات سومین رمز داشتن عمری طولانی است که ژاپنیها از آن بهرهمندند و به مراحل هضم غذا کمک میکند. مصرف نشاسته در رژیم غذایی آنها در حداقل ممکن است و اغلب غذاهایی که میخورند اصلاً آرد سفید ندارد.

همچنین رشته فرنگی ژاپنیها از آرد غلات یا آرد گندم تهیه میشود که هر دوی این آردها سالمتر از آرد سفید غنی شده هستند. برنج نیز یکی دیگر از غذاهای اصلی ژاپنیهاست که البته فقط شامل یک کاسه کوچک در هر وعده غذایی است و نه بیشتر!

● راز چهارم


داشتن وعدههای غذایی کمحجم رمز دیگر افزایش طول عمر است. پرسهای غذایی کوچک امکان غذا خوردن بیش از اندازه را کاهش میدهد و بدین منظور غذاهای ژاپنیها در ظروف کوچکی سرو میشود.

همچنین خوراک ژاپنیهای سنتی تقریباً نصف یک پرس غذای معمولی غربیهاست. با وجود اینکه اغلب غذاهایی که این افراد میخورند سالم است ولی در غذا خوردن زیادهروی نمیکنند و سهم هر نفر مقدار ناچیزی را شامل میشود.

● راز پنجم


آخرین رمز از اسرار ژاپنیها مصرف چای است. چای اثرات ناسالم غذاها را در بدن از بین میبرد؛ در حقیقت مصرف چای سبز ژاپنی یا چای چینی که به صورت سرد یا گرم تهیه میشود، مزایای متعددی برای سلامتی دارد.

چای نصف کافئین موجود در قهوه را دارد و به تجزیه روغن در دستگاه گوارش کمک میکند؛ به همین دلیل ژاپنیها معمولاً هنگام صرف غذا چای مینوشند؛ به ویژه وقتی که غذاهای سرخشده میخورند.
:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:13 | نویسنده : سینا |در لحظات اولیه پرواز ساعت خود را با ساعت مقصد تنظیم کنید.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ تمام کسانی که با هواپیما مسافرت می کنند از خلبان ها گرفته تا مسافران همواره در معرض خستگی های ناشی از مسافرت قرار دارند. این خستگی ها، ریتم معمول بدن را مختلف کرده و ساعت بدن که ساعات بیداری و خواب با آن تنظیم می شوند را تغییر می دهد.

علاوه بر آن تاثیراتی نیز بر عملکردهای روحی و جسمی افراد گذاشته و حالاتی همچون خستگی، بی خوابی، کسالت، سردرد، سنگینی سر و بسیاری دیگر از این علائم را به انسان تحمیل می کند. پژوهش های پزشکی همچنین ثابت کرده اند که خستگی های ناشی از مسافرت های طولانی، مسافران را به بیماری هایی همچون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و حتی بیماری های گوارشی مبتلا کرده است.

باوجود اتمام این علایم، نوع عوارض بسته به مسیر مسافرت های هوایی تفاوت دارد. به عنوان نمونه مسافرت از غرب به شرق از آنجایی که بدن برای تنظیم زمان از دست رفته با مشکلات فراوانی رو به رو است، سخت تر از مسافرت شرق به غرب است زیرا در این مسیر بدن زمان به دست می آورد. اما راهکارهای نسبتا مشترکی برای رفع آن وجود دارد که در زیر به نمونه هایی از آن اشاره می شود:

۱ – الگوی خواب خود را چند روز پیش از مسافرت تغییر داده و آن را با زمان مقصد خود هماهنگ کنید. تنظیم زمان خوب تا یک ساعت در روز آثار ناشی از خستگی های مسافرتی را کاهش خواهد داد.

۲ – پیش از مسافرت به قدر کافی استراحت کنید. بسیاری از افراد پیش از مسافرت احساس خستگی می کنند که در حقیقت آثار کسالت های مسافرتی را به صورت اغراق آمیزی افزایش خواهد داد.

۳ – در لحظات اولیه پرواز ساعت خود را با ساعت مقصد تنظیم کنید.

۴ – در زمان پرواز و حتی پس از آن مایعات زیاد بنوشید. فضای خشک داخل هواپیما باعث از دست رفتن آب بدن می شود که این امر خستگی ناشی از مسافرت های طولانی را بیشتر می کند.

۵ – اگر زمان مقصدتان شب هنگام بود، در هواپیما بخوابید و متعاقبا در صورتی که زمان مقصد موردنظر شما در هنگام روز بود، بیدار بمانید.

۶ – در زمان پرواز و در مواقعی که بیدار هستید، ورزش کنید. ورزش های کششی برای دست و پا و قدم زدن در طول هواپیما تاثیر خستگی های پروازی را کاهش می دهد.

۷ – از تجربه های گذشته خود استفاده کرده و بهترین روش را در هنگام سفر برای رفع خستگی برگزینید.

۸ – از قرص های خواب آور در هنگام مسافرت خودداری کنید زیرا آثار خستگی های مسافرتی را بیشتر می کند.

۹ – در هنگام ورود، از خوابیدن یا استراحت کردن خودداری کنید زیرا خوابیدن، ساعت بدن را همچنان در حالت قبلی نگه خواهد داشت.

۱۰ – در برخی موارد، مسافران در زمان خروج از سکونتگاه خود خسته نمی شوند بلکه این خستگی بیشتر در مسافرت های برگشت رخ می دهد. در این صورت تمام دستورالعمل های ذکرشده باید به همان روش به کار گرفته شوند.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:08 | نویسنده : سینا |