عمو سام کیست؟ چیست؟ کجاست؟

-
توضیح: عمو سام کلمه ی غیر رسمی ای برای اشاره به آمریکا است. Uncle sam : United States
آمریکا کجاست؟
کشوری با مساحت زیاد، تقریبا شش برابر مساحت ایران، که در شمال در مجاورت کانادا، در جنوب با مکزیک، در غرب با اقیانوس آرام و در شرق با اقیانوس اطلس مجاور است.
چقدر جمعیت داره؟
بیش از 301 میلیون نفر
پایتخت؟
این سوال رو فکر کنم همه جوابشو بدونن اما بخاطر اینکه کسی یک دفعه نگه توکیو بذارید بگم: واشنگتن دی سی
آب و هواش چطوره؟
عمدتا معتدل، در فلوریدا و هاوایی دارای آب و هوای استوایی، شاید شبیه اهواز خودمون یا دبی! در آلاسکا قطبی، در دشت های بزرگ غرب میسی سیپی تقریبا نیمه بیابانی، و در گریت بیسین در جنوب غرب آمریکا کاملا بیابانی.
کیا اونجا زندگی میکنن؟
81.7 درصد سفید پوست، 12.9 درصد سیاه پوست، 4.9 درصد آسیایی، بومی های آلاسکا 1 درصد، بومی های هاوایی و ساکنین جزایر اقیانوس آرام 0.2 درصد.
به چه زبانی حرف میزنن؟
آمریکا زبان رسمی ای ندارد. اما بیش از 82 درصد جمعیت آمریکا انگلیسی صحبت میکنند که به این نوع انگلیسی، انگلیسی آمریکایی گفته میشود. انگلیسی کانادایی و آمریکایی با همدیگر انگلیسی آمریکای شمالی را میسازند. اسپانیولی دومین زبان رایج در آمریکاست که بیش از 30 میلیون نفر یعنی حدود 12 درصد جمعیت کشور به این زبان صحبت میکنند.
تنوع جمعیتیش چطوره؟
آمریکا سرزمین مهاجرین است و به همین دلیل در معنای واقعی کلمه کشوری است متشکل از آدمهایی از سراسر این کره خاکی. نه تنها خارجی هایی از هر جای دنیا آنجا به چشم می خورند بلکه نژاد خود آمریکاییها نیز عمدتا به ایرلند، آلمان، ایتالیا، و اسکاتلند برمیگردد.
حالا چجور آدمهایی هستن؟
بسیار غیر رسمی و دوستانه و خودمونی. تا آنجا که غریبه هایی که به آمریکا سفر میکنند معمولا از این حالت سورپریز میشوند. آمریکاییها رک حرفشان را میزنند (چیزیکه در ایران کاملا برعکسه!!)، منتظر معرفی شدن نمی ایستند و اگر با آنها در یک صف باشی راحت با تو حرف میزنند ( البته اگه انگلیسی بلد باشی!).
وقت شناسن؟
شدیدا. ضرب المثل معروف آمریکایی اینه " زمان پوله". یعنی هم خوب ذخیره اش میکنن و هم درست صرفش میکنن. درست مثل پول باش رفتار میکنن.آمریکاییها ویژگیهای شخصیتی افراد را با نحوه ی استفاده ی آنها از زمان مرتبط میدانند و مثلا از دید یک آمریکایی کسی که وقت شناس و خوش قول باشد آدم خوبی هم هست و میتوان روی او حساب کرد. حالا اگه آدم خوش قولی نیستی و ادمها رو میکاری تا علف زیر پاشون سبز بشه همین جا بمون! و اگه کلاهت هم اونجا افتاد نرو سراغش!

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 | 10:42 | نویسنده : سینا |